zajdz nas na facebooku

Rejestracja on-line

(22) 830 71 71

USG - piersi, ścięgien, stawów, wiązadeł Warszawa

Ultrasonograf zbada Twoje wnętrze

Badanie ultrasonograficzne pozwala na ocenę wewnętrznych narządów. Jest bezbolesne i niegroźne. Mimo to nie należy wykonywać go zbyt często. Fale ultradźwiękowe są pochłanianie, bądź odbijane przez nasz organizm, co daje czarno-szary obraz na monitorze urządzenia. Badanie trwa kilkanaście minut.

Sprawdź co Ci dolega

Dzięki USG można ocenić kształt, wielkość i wnętrze narządu, a także przestrzeń anatomiczną i ewentualnie patologie. Można również wstępnie poznać płeć dziecka. Podczas badania ultrasonografem sprawdzić można stan między innymi wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, nerek, trzustki, śledziony, aorty i dużych naczyń, pęcherza i gruczołu krokowego, czy macicy. Oprócz tego wykluczyć bądź potwierdzić zmiany chorobowe w jądrach i najądrzach, zbadać piersi czy stawy.

Dodatkowo specjalne USG, z wykorzystaniem metody Dopplera pomaga ustalić, czy przepływ krwi w naczyniach i sercu jest prawidłowy. Dzięki falom ultradźwiękowym odbitym od czerwonych krwinek możliwa jest ocena przepływu krwi w naczyniach kończyn górnych i dolnych, w naczyniach jamy brzusznej, w tętnicach szyjnych.

Wykonujemy również badania usg dzieci od 1 dnia życia.

Przygotowanie do badania 

Do badania należy się przygotować, zależnie od tego której części ciała będzie dotyczyło. Na przykład w przypadku USG pęcherza moczowego, ważne jest aby przed badaniem powstrzymać się od oddawania moczu, co umożliwi ocenę tego narządu. Jeżeli wybieramy się na USG jamy brzusznej powinniśmy powstrzymać się od spożywania posiłków na 6 godzin przed badaniem.. Zapisując się na badanie zawsze pytaj, jak należy się przygotować